Formulář pro slevu na dani

Slevu na dani může uplatnit jen jeden z rodičů dítěte a to v maximální výši minimální mzdy (9.900 Kč) za každé dítě umístěné v předškolním zařízení. Výše slevy za rok 2017 bude 11.000 Kč.

Pokud jste zaměstnanci, za něž daňové přiznání vyřizuje účetní oddělení zaměstnavatele, je třeba o požadavku na uplatnění informovat příslušnou účetní. Musíte-li si daňové přiznání podávat sami, ať už jako osoba samostatně výdělečně činná, nebo zaměstnanec, kteří tak musí sami činit z jiných důvodů, například kvůli ziskům z vedlejší činnosti, uplatníte si tuto slevu při podávání vlastního daňového přiznání na řádku 69a ve formuláři k dani z  příjmu fyzických osob.

Slevy mohou využít i podnikatelé, kteří uplatňují výdajový paušál. Rodič, který si sám podává daňové přiznání, dokládá potvrzení jako jednu z příloh. Zaměstnanci musí potvrzení doložit své mzdové účetní do 15. února.

Rodiče dětí, které k nám přišli v září zapíší do pole částky 6.000 Kč (počítá se pouze školkovné, bez stravného). Ti, kteří navštěvovali školku již dříve, vyplní částku nejvyšší možnou, tedy 9.900 Kč.

FORMULÁŘ STÁHNETE ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Důležité informace a jeho autorem je jaja. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Formulář pro slevu na dani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *